Земля

Ліси Амазонії стали викидати вуглекислий газ, а не поглинати його

Група вчених виявила незвичайну поведінку тропічних лісів у Південній Америці. Незаконна вирубка дерев, пожежі і зменшення кількості опадів перетворили зелені масиви в джерело викидів вуглекислого газу.

Image by blackend464 from Pixabay

Екваторіальні дощові ліси в Амазонії з 2010 року стали викидати СО2 більше, ніж поглинати, про це повідомила група дослідників під керівництвом співробітника Національного інституту космічних досліджень (Inpe) Лусіани Ванни Гатті. Це найбільший тропічний лісовий масив у світі, більша його частина розташована на території Бразилії.

Вирубка дерев сприяє тому, що опадів у регіоні стало набагато менше, а це, своєю чергою, вплинуло на процес фотосинтезу. Проблему загострює посуха з серпня по жовтень. Температура в біомі – регіональної біосистеми – за останні десять років підвищилася в середньому на два градуси, а на його південно-східному кордоні на два з половиною. На цьому кордоні знаходиться дуга облисіння, де йде незаконна вирубка. За даними вчених, дощові ліси стали виділяти 0,29 мільярда тонн СО2 – більше, ніж вони поглинають.

Зробити такі висновки дослідникам допомогла унікальна методика вимірювання CO2. На відміну від колег, які стежать за рівнем СО2 в стовбурах рослин, вчені отримували зразки повітря з літака, роблячи забір на різних висотах – від 300 до 4420 метрів над рівнем моря. Результати дослідження, яке тривало з 2010 по 2018 рік, були опубліковані в науковому журналі Nature.

Керівник роботи закликає терміново зупинити вирубку дерев. «Вирубкою лісу ми робимо сухий сезон (з серпня по жовтень) дедалі напруженішим, сухим, жарким і довгим. Так ми тільки погіршуємо становище »,передає портал G1 слова Лусіани Ванни Гатті.

Натхнення: www.popmech.ru


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Back to top button