Земля

Під Єллоустонським вулканом помітили рух мантійного плюму

Вчені помітили, що під супервулканом Єллоустоун рухається мантійний плюс. Саме з цієї причини незабаром було проведено комп’ютерне моделювання.

Внаслідок цього фахівці змогли розкрити і більш детально вивчити процеси, які відбуваються під супервулканом протягом багатьох років. Варто відзначити, що плюм (гарячий мантійний потік, що рухається незалежно від конвективних течій в мантії) починається під Нижньою Каліфорнією.

Після чергового дослідження дані були ще раз підтверджені фахівцями. Плюм, за словами вчених, починається в штаті Мексика, під Нижньою Каліфорнією. Відстань до вулкана при цьому становить більше тисячі кілометрів. Експерти і раніше неодноразово говорили про те, що в даній області може бути плюм, але вони не мали ніяких підтверджень цієї теорії.

Варто відзначити, що в нижніх шарах мантії Землі знаходяться повністю розплавлені породи. Вони поступово переміщаються в бік південного заходу, якщо дивитися відносно поверхні планети. При цьому у верхній частині присутній потік, що рухається на північний схід у бік супервулкана. Експерти планують незабаром провести ще ряд досліджень, щоб отримати більше даних про виявлений плюм.

Кнопка «Наверх»
Закрыть