Наука

Дослідження: переливання молодої крові може омолодити людей похилого віку

Нове дослідження показало, що “молода кров” дійсно може повернути назад процес старіння. Вчені з Університету Пітсбурга виявили, що переливання сироватки може допомогти запобігти віковим захворюванням.

Image by swiftsciencewriting from Pixabay

У дослідженні, опублікованому в журналі Nature Aging, вчені провели експерименти на мишах і виявили, що переливання певних білків плазми крові від молодих мишей до більш дорослих призводить до регенерації м’язових клітин гризунів. При цьому, після видалення молодої плазми з крові старих ефект “омолодження” зникає.

За словами авторів дослідження, в крові містяться позаклітинні везикули, які доставляють генетичні інструкції «білка довголіття», відомого як клото. Команда виявила, що у старих мишей цих білків менше, ніж у молодих.

Старіючі миші поступово слабшають, регенерація їх тканин сповільнюється. Дослідники прийшли до висновку, що вікове порушення регенерації тканин у мишей пов’язано саме з ослабленням позаклітинних везикул.

Крім регенерації м’язів, позаклітинні везикули можуть допомогти повернути назад і інші ефекти старіння. Попереднє дослідження показало, що молода кров здатна поліпшити когнітивні здібності мишей старшого віку.

Вчені відзначають, що знадобитися ще багато досліджень, перш ніж у світі почнуть відкриватися клініки з переливання крові молодих. Але, можливо, перший камінь вже закладений.

Натхнення: www.popmech.ru


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Back to top button