Земля

Мамонти вимерли в Америці набагато пізніше, ніж передбачалося

Аналіз ДНК грунту показав, що мамонти зникли з Американського континенту всього п’ять тисяч років тому — в епоху раннього царства в Єгипті.

Фото від CoreyFord

Дуже здивувало відкриття міжнародної групи вчених з університетів Макмастера, Альберти (Канада), Саутгемптона (Великобританія), Американського музею природної історії (США) та інших наукових організацій.

Вони застосували технологію захоплення і збагачення ДНК, що дозволяє ізолювати геноми різних видів і в найдрібніших деталях відновлювати тваринний і рослинний світ різних епох. Зразок для аналізу взяли з вічної мерзлоти на заході Канади, зі знаменитого регіону Клондайк. Дослідників цікавив період між плейстоценом і голоценом 11-14 тисяч років тому — в епоху зміни клімату.

В результаті аналізу було показано, що мамонти і північноамериканські коні дійсно почали вимирати ще до змін клімату. Однак і після того, як люди стали нещадно полювати на них, різкого скорочення чисельності теж не відбулося. Але ж вважалося, що це було саме так.

Аналіз ДНК ґрунту показав, що обидва види тварин існували ще п’ять тисяч років тому, тобто в епоху, коли в Єгипті з’явилися перші фараони. До цього моменту вчені вважали, що мамонти зникли з Американського континенту 9700 років тому. Свої висновки команда представила в журналі Nature Communications.


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


comments powered by HyperComments
Back to top button
comments powered by HyperComments