Наука

Розумне татуювання захистить шкіру від сонячного опіку

Вчені з Університету Колорадо розробили постійне татуювання, яке може підказати людині, коли вона ризикує отримати сонячний опік. Фахівцям вдалося створити чорнила для татуювання, чутливі до ультрафіолетового випромінювання, в результаті чого татуювання проявляється тільки тоді, коли шкіра піддається надмірному впливу сонячних променів.

На сьогодні рак шкіри є найбільш поширеною формою раку, і, попри постійні попередження дерматологів, багато людей продовжують безконтрольно засмагати, піддаючи своє здоров’я на небезпеці. Медики вважають, що розумне татуювання можуть стати ефективним засобом профілактики сонячних опіків.

Розумне чорнило, чутливе до ультрафіолетового випромінювання, проявляються на шкірі лише у випадку впливу дуже великої кількості небезпечного сонячного випромінювання з коротшою довжиною хвилі і зміни температури шкіри. Вчені уклали чорнило в мікроскопічні намистинки, які мають розмір людської волосини, щоб вони могли роками залишатися, не руйнуючись під впливом рідин організму та імунних реакцій. Татуювання стає помітним, коли на нього потрапляє сонце, але зникає, як тільки наноситься сонцезахисний крем, і шкіра знову стає захищеною від ультрафіолетових променів.

Перш, ніж використання такого чорнила для татуювання буде схвалено Управлінням по контролю за продуктами та ліками у США, пройде багато років, тому про дату появи на ринку нової розробки поки нічого не відомо.

Натхнення: healthvesti.com

Кнопка «Наверх»