Земля

Довгі ноги динозаврів були потрібні не для розвитку швидкості

Вчені довгий час вважали, що довгі ноги динозаврів був необхідні тваринам для розвитку швидкості під час ловлі здобичі. Однак нове дослідження припускає іншу причину.

Нове дослідження говорить про те, що довгі ноги в найбільших динозаврів, допомагали тваринам зберігати енергію і проходити більшу відстань у пошуках їжі.

«Великим тваринам, необхідні «пристосування», які можуть бути спрямовані на витривалість і ефективність», — коментують автори.

Вчені проаналізували різні показники, такі як пропорції кінцівок, співвідношення розмірів, маса тіла і хода, щоб оцінити максимальну швидкість більш ніж 70 видів динозаврів тероподів. Їх розміри варіювалися від 200 грамів до дев’яти тонн. Вони містили Тиранозавра Рекса і багатьох інших двоногих хижаків, які домінували протягом 180 мільйонів років. Двоногість і швидкість бігу часто згадуються в якості особливостей цього виду.

Згідно з новим аналізу, довгі ноги були зв’язані з вищою швидкістю у дрібних і середніх динозаврів, але це не було вірно для тварин вагою більше тонни. Учені знали, що великі розміри тіла можуть обмежувати швидкість, і дослідження показало, що великі види динозаврів з довшими ногами були не швидше своїх коротконогих побратимів. Але вони рухалися більш ефективно.

Підрахувавши, скільки енергії витрачає кожен динозавр, рухаючись зі швидкістю ходьби, дослідники виявили, що серед найбільших ті, у кого ноги довші, потребують меншої кількості енергії, щоб пересуватися.

Натхнення: www.popmech.ru

Кнопка «Наверх»
Закрыть