Земля

Літо-2014 може стати найспекотнішим в історії

До такого висновку прийшли фахівці-метеорологи з Гіссенського університету, вивчаючи динаміку природного феномена Ель-Ніньо – сезонної теплої поверхневої течії в Тихому океані, яка з’являється раз на кілька років біля берегів Південної Америки і значно впливає на зміну клімату не тільки в регіоні, а й на всій земній кулі.

spekotne_lito_550

Згідно з матеріалом, опублікованим в журналі New Scientist, літо нинішнього року може стати рекордно спекотним – виною всьому загальне підвищення температури Тихого океану. Спостерігаючи за Ель-Ніньо, група німецьких фахівців зазначила, що тепла течія почало зароджуватися восени минулого року. Це означає, що наслідки її впливу на клімат Землі будуть помітні вже в червні 2014 року.

Читайте також: Найспекотніші місця на Землі

Команда вчених під керівництвом Арміна Бунда виявила зв’язок між коливаннями температур в районі екватора і в решті частини Тихого океану. З’ясувалося, що в рік перед утворенням Ель-Ніньо температурні показники цих двох регіонів ставали максимально близькі, і стовпчики термометрів піднімалися скрізь однаково високо.

Клімат 2014 тепер залежить від остаточного формування Ель-Ніньо. За прогнозом Бунда, ймовірність того, що течія сформується в 2014 році, дорівнює 76%. Якщо цього не відбудеться в 2014-му, то звання найгарячішого літа, швидше за все, перейде до 2015 року.

За словами вчених, в окремі дні температура в таких країнах, як Україна і Росія, може досягати незвичних 42 градусів, і триматися на цій позначці досить довго.

2013 вже увійшов в десятку найтепліших в історії, а загальна кліматична ситуація така, що з підвищенням рівня моря людство все частіше стикається з екстремальними погодними явищами.

Природний феномен Ель-Ніньо отримав свою назву на честь Ісуса Христа – в перекладі з іспанської El Ni?o – хлопчик, немовля. Тепле тихоокеанська течія зазвичай зароджується в грудні, ближче до різдвяних свят. У цей час верхні океанські води прогріваються, поширюючись вздовж екваторіальної лінії.

Як правило, існує це явище не менше року, і призводить до рясних опадів у посушливих областях на узбережжі Південної Америки, масової загибелі риб і птахів, що харчуються ними в прибережних водах. Зміна циркуляції атмосфери впливає на клімат у різних регіонах Землі.

Читайте також: Над Землею нависла загроза кліматичного апокаліпсису

Воно може викликати посуху в Південно-Східній Азії, Індії та Південній Африці, рясні опади в Північній Америці, бурхливі тропічні циклони в Тихому океані, або ж незвично теплі або погодні умови в помірних широтах Північної півкулі. Найбільш руйнівні наслідки Ель-Ніньо були зафіксовані в 1988 році, коли стихія забрала життя сотень людей.

Ель-Ніньо відроджується в середньому раз на 7 років, але протягом XX століття явище стало повторюватися набагато частіше. Вчені пов’язують це з глобальним потеплінням.


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Back to top button