Наука

Стріли середньовічного англійського лука могли поранити, як кулі

Англійський довгий лук був потужною середньовічною зброєю, здатною пробити броню супротивника. Недавня стаття археологів з Університету Ексетера у Великобританії показала, що стріли такого лука могли заподіяти такі ж каліцтва, як і сучасна вогнепальна зброя.

Oliver Creighton/University of Exeter

В ході роботи були досліджені 22 фрагменти кісток і три зуби з явними ознаками насильницької травми. Останки були зібрані під час розкопок могильника середньовічного Домініканського монастиря в Ексетері.

Один із зразків кісткових фрагментів являв собою череп з проколеною раною на правому оці і вихідним отвором на потилиці. Автори припускають, що стріла, ймовірно, оберталася за годинниковою стрілкою, коли вона вдарилася. Середньовічні стріли були оперені для обертання, це робило її більш точною і стійкою під час польоту.

Автори припускають, що стріла була квадратної або ромбовидної форми. Такі форми наконечників стріл інколи можна сплутати з головками арбалетних болтів, але в цьому випадку автори визначили, що точки проникнення недостатньо великі, щоб травма була викликана арбалетом.

У верхній частині правої гомілкової кістки також виднілася ще одна колота рана, яка свідчить про те, що стріла пройшла крізь плоть ікри ззаду і застрягла в кістці. А на одній з стегнових кісток виявилися ознаки травми від «ковзного удару стріли». Передбачається, що аналогічні травми можна отримати при вогнепальній зброї.

Натхнення: www.popmech.ru


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Back to top button