Всесвіт

Довге знаходження в невагомості впливає на когнітивні здібності

Дослідники з Університету Пенсільванії виявили, що невагомість знижує здатність людей розпізнавати зміни міміки обличчя.

За словами вчених, їх відкриття ставить під загрозу можливість польотів на Марс, оскільки політ триватиме до 1000 діб і більше, що в два рази перевищить нинішній рекорд перебування людини в невагомості.

Автори відзначають, що екіпаж буде перебувати в обмеженому просторі протягом декількох місяців. При таких умовах астронавтам буде життєво необхідно грамотно вибудовувати відносини один з одним.

“Здатність космонавтів правильно зчитувати емоційні вирази один одного буде мати першорядне значення для ефективної командної роботи й успіху місії. Наші результати показують, що їх здатність робити це з часом може бути ослаблена”, – говорить Матіас Баснер, провідний автор з Пенсільванського університету,

Для того, щоб зрозуміти, в яких умовах космонавти будуть летіти до Марса, автори попросили 16 добровольців провести 60 днів у ліжку з головою, нахиленою під невеликим кутом в шість градусів.

Цей стан схожий на вплив мікрогравітації на кровотік в організмі. Під час експерименту учасники регулярно проходили когнітивні тести, спеціально розроблені для астронавтів: тест на просторову орієнтацію, пам’ять, прийняття ризику і розпізнавання емоцій.

У земних умовах мікрогравітацію імітують лежачи на ліжку вниз головою, нахиленою під кутом шість градусів. Одна група лежала не встаючи, а дві інших регулярно тренувалися на центрифузі. Цей апарат імітує тимчасову гравітацію в умовах польоту.

За результатами роботи учасники експерименту почали погано розрізняти емоції на тестових зображеннях. Все частіше вони зчитували в оточуючих лише невдоволення і злість.

Натхнення: hightech.fm


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Back to top button