Всесвіт

Опубліковані фотографії каньйонів на Марсі у високій роздільній здатності (фото)

Європейське космічне агентство опублікувало знімок Марса. На фотографії видно каньйони і красиві геологічні структури.

Нове зображення Марса отримано камерою CaSSIS на борту орбітального апарату Європейського космічного агентства ExoMars Trace Gas Orbiter (TGO). Знімок зроблений 3 серпня 2020 року, і на ньому зображений зріз системи каньйонів на Марсі, який називається лабіринт ночі (лат. Noctis Labyrinthus). Це комплекс пересічних каньйонів, який простягається на 1 200 км, з’єднуючи західний кінець долини Марінер з північним кінцем борозен Кларітас.

Скеля, що проходить через центральну частину нового зображення, є частиною системи, яка складається з піднятих хребтів і плато по обидва боки затонулих долин утворилися в результаті тектонічних процесів. Вся мережа плато і траншей, що складають лабіринт ночі, простягається приблизно на 1 200 км, при цьому окремі скелі досягають висоти 5 км над поверхнею Марса.

ESA

(Повноцінне зображення з посиланням)

В іншому місці на цьому зображенні і, зокрема, справа видно ділянки лінійної брижі, сформовані вітром. Зображення зроблено над самою східною частиною Noctis Labyrinthus, недалеко від перетину з великим Каньйоном Lus Chasma в долині Марінер – “Великому каньйоні” Марса.

TGO прибув на Марс у 2016 році і розпочав повноцінну наукову місію через 24 місяці. Космічний корабель не тільки передає вражаючі зображення, але і надає кращий в історії перелік атмосферних газів планети і складає карту поверхні планети в пошуках місць, багатих водою. Він також надаватиме послуги з передачі даних для другої місії ExoMars з марсоходом “Розалінд Франклін” в 2023 році.


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Back to top button