Головна / Всесвіт / Перехоплені загадкові радіосигнали з далекого космосу

Перехоплені загадкові радіосигнали з далекого космосу

Астрономи виявили вісім повторюваних радіосигналів, відомих як швидкі радіосплески (FRB). Їх джерела поки невідомі, проте вчені впевнені, що це природне явище. Про це повідомляє видання Science Alert.

Два джерела радіосигналів — FRB 180916 і FRB 181119 — спалахували більше двох разів (десять і три рази, відповідно), решта посилали повторні радіосигнали тільки по одному разу, при цьому найдовша пауза між реєстрацією радіохвиль склала 20 годин. На думку дослідників, це може вказувати на те, що багато FRB повторюються, але деякі є більш активними, ніж інші.

Більшість з восьми нових швидких радіосплесків демонструють зниження частоти сигналу з кожним повторним спалахом, що може бути ключем до розуміння механізму, який їх проводить. Крім того, FRB 180916 має найнижчі показники дисперсії сигналу, що вказують на відносну близькість джерела до Землі. Це також може допомогти визначити природу радіосплеску.

Швидкий радіосплеск триває кілька мілісекунд і супроводжується викидом в космічний простір величезної кількості енергії. Ряд вчених вважає, що сплески можуть бути результатом катастрофічних подій, наприклад загибелі зірок. Однак деякі з радіоімпульсів повторюються з плином часу. Так, джерело FRB 121102, яке, як вважається, є нейтронною зіркою, подавало сигнали в 2012-м і 2015-2017 роках.