Головна / Технології / Дрейфуюча сонячна електростанція

Дрейфуюча сонячна електростанція

Журнал PC Magazine повідомив, що кілька голландських компаній об’єдналися, щоб реалізувати пілотний проект дрейфуючої сонячної електростанції. Автори вважають, що станція в Північному морі буде на 15% ефективніше існуючих установок.

Ідея належить стартапу Oceans of Energy, що спеціалізується на розробці плавучих електроенергетичних систем. Для реалізації він створив консорціум з п’ятьма великих компаній. Перша в світі сонячна електростанція, яка дрейфує у відкритому морі, — зухвала витівка. Такі електростанції працюють на водоймах в материковій частині різних країн. Ніхто ще не пробував виходити з цим у відкрите море: це надзвичайно важке завдання.

Вибирати найбільш підходящі сонячні модулі збирається Центр досліджень енергетики Нідерландів (ECN). Його фахівці вважають, що для проекту можна використовувати стандартні сонячні панелі, які працюють на наземних сонячних станціях.

«Подивимося, як вони поведуть себе в морській воді і в несприятливих погодних умовах», — говорить представник ECN Ян Кроон.

Представники консорціуму припускають, що плавучу сонячну електростанцію можна встановити прямо між морськими вітровими турбінами. Там більш спокійні хвилі, а головне – вже проведені всі електрокабелі. У найближчі три роки консорціум буде працювати над прототипом при фінансовій підтримці державного Агентства підприємництва Нідерландів. А Утрехтський університет надасть стартапу матеріали своїх досліджень.

 
comments powered by HyperComments