Технології

Передайте сіль: проста речовина допоможе нанотехнологіям

Хіміки з Університету штату Орегон виявили речовину, яка істотно знизить вартість і дозволить виробляти в масових масштабах наноструктури з кремнію – матеріалів з величезним потенціалом для електроніки, біомедицини, енергетики і т.д.

І що ж це за диво-речовина? Звичайна столова сіль. Хлорид натрію (переповнював наші сільнички) здатний вирішити головну проблему, що виникає при виробництві кремнієвих наноструктур. Коли температура доходить до 801 ° С, сіль плавиться. Базова «теорема» хімії – тверде тіло, що перетворюється в рідке, поглинає тепло – не давала наноструктурі обвалитися. Розплавляючись і поглинаючи тепло в критичний момент т.зв. «Магнезіотермічної реакції», сіль запобігає розпад безцінних структур. Далі розплавлену сіль змивають водою – і вона готова до нової операції.

Кремній, другий за поширеністю елемент в земній корі, вже створив революцію в електроніці. Але кремнієві наноструктури здатні ще на більше – в фотоелектроніка, візуалізації, датчиках, техніках доставки ліків, термоелектричних матеріалах (перетворюють тепло в електрику) і т.д.


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.

Back to top button