Технології

Колоїдний двигун для малих супутників випробують на орбіті

Іспанська компанія Ienai Space залучила нещодавно майже 4 млн євро на проведення випробувань колоїдного двигуна, що розганяє частинки рідини статичним електричним полем. Модульна система малої тяги розміром приблизно з куб зі стороною 10 см призначена для точних маневрів супутників масою від трьох до 50 кг. Перше орбітальне випробування призначено на кінець цього року.

Стартап Ienai Space займається розробкою ATHENA, або “адаптивного маневрового двигуна, електророзпилення для наносупутників”, що створює тягу методом розпилення заряджених крапель рідини, в даному випадку, сольового розчину. Він чудово підходить для високоточних маневрів на орбіті, а співвідношення тяги до потужності у моделі ATHENA становить впевнені 30-50 мкН/Вт.

Нові інвестиції в розмірі 3,9 млн євро компанія залучила після того, як Європейське космічне агентство (ЄКА) провело попередню оцінку і схвалило конструкцію двигуна. Цьому передували вогневі випробування на стенді протягом майже 400 годин. Це рекорд для колоїдних двигунів, створених у Європі, пише Space News.

Двигун ATHENA встановлять на супутник виробництва нідерландської фірми ISIS Space, який вирушить на навколоземну орбіту на борту ракети “Аріан-6” ЄКА. Старт заплановано на кінець 2024 року. А на початку наступного року прототип запустять у самостійний політ, під час якого апарат повинен буде продемонструвати працездатність системи запобігання зіткненням.

Компанія має намір почати виробництво двигунів ATHENA наступного року, після орбітальних випробувань.


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Back to top button