Земля

Дрони будуть шукати смертоносних медуз

Дрони будуть шукати смертоносних медуз. Так дослідники хочуть убезпечити людей від зіткнення з небезпечними тваринами.

Image by Bruno /Germany from Pixabay

Дослідники хочуть навчити безпілотників шукати морських ос (Chironex fleckeri) — великих медуз, здатних убити людину менш ніж за три хвилини. Вони вважаються одними з найбільш отруйних тварин у світі. Зазвичай вони живуть у водах північної Австралії з жовтня по травень, причому в основному в спокійних прибережних водах, тому є високий ризик, що вони зіткнуться з плавцями.

«Спостереження за допомогою безпілотних літальних апаратів може допомогти зробити наші пляжі більш безпечними, а рятувальникам — менше покладатися на сітки, якими ловлять медуз», — відзначають дослідники.

Вони перевірили точність безпілотних літальних апаратів в якості ловців медуз в водах на півострові Кейп-Йорк. Вони встановили 70-метрові мережі, а потім зробили записи з безпілотних літальних апаратів, після чого затягнули мережі і звірили результати традиційного і нового способу.

Під час експерименту пілот безпілотника вів облік медуз, помічені під час кожного польоту. Пізніше ці записи порівнювали з номерами мереж і з точністю, досягнутою при лабораторному перегляді відзнятого матеріалу.

Дослідники підтвердили, що перегляд записів після польотів призвів до значного підвищення швидкості виявлення. Вони також визначили вплив погодних умов, таких як хмарний покрив і вітер, на коефіцієнт успішності безпілотних літальних апаратів.

На наступному етапі проєкту цей метод буде застосовуватися в центрах Surf Life Saving уздовж узбережжя Квінсленду. Випробування фінансуються Австралійським фондом Australian Lions Foundation і почнуться в листопаді 2020 року.

Натхнення: hightech.fm

Кнопка «Наверх»