Земля

Глобальне потепління: виживуть не всі

Клімат мінливий – так влаштована природа. Але сьогодні він змінюється настільки стрімко і незворотньо, що разом з ним змінюються і море, і суша, і практично всі форми життя. Завжди знайдуться деякі щасливчики, які будуть процвітати в нових умовах, але абсолютна більшість сильно постраждає, якщо взагалі вціліє.

b82a674a71fdc06782eb745e7b07cb58

У найближчі десятиліття нас чекають сильні засухи, збільшення періодів міграції та розмноження у тварин, зміна харчової різноманітності, стрімке танення льодів, підвищення рівня моря. І кожна зміна народжує низку нових.

Комусь зміни пішли на користь: більш тривала і щедра весна, пом’якшили «домашній» клімат, що дозволило відмовитися від сезонної міграції. Але, якщо тенденція до підвищення температур збережеться, сьогоднішній виграш може обернутися поразкою.

Хто з живих істот добре адаптується до стрімко мінливого світу? Ті, хто наділений різноманітними генами і здатністю швидко розмножуватися. Ті, хто здатний дістатися до нового підходящого місця проживання, словом, конкурентоспроможні – а часто і інвазивні – види. А кому напевно доведеться туго? «Вузьким фахівцям», які потребують певних кліматичних умов. Співтовариствам, які не можуть похвалитися генетичною різноманітністю, мешканцям високогір’я і островів, а також всім тим, хто так чи інакше пов’язаний з життям коралів. Нарешті, тим, кому необхідні льоди.

Люди не в силах зупинити цей процес, але його можна сповільнити. Відновлення середовища проживання має стати важливим елементом загальної стратегії. Потужні зусилля, зроблені в потрібному напрямку, могли б послабити негативний вплив кліматичних змін.

Натхнення: earth-chronicles.ru


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.

Back to top button