Екологія

Друге найбільше озеро Туреччини висохло через зміну клімату

Декілька інших озер по всій Туреччині також висохли або рівень води в них загрозливо опустився.

Туз

Друге найбільше озеро країни площею 1665 квадратних кілометрів, яке є домівкою для декількох видів птахів, повністю висохло, передає  ecotown.com.ua. Йдеться про озеро Туз, яке  стало жертвою посухи, спричиненої зміною клімату у 2021 році.

За даними турецького державного агентства Anadolu, дослідження, яке ґрунтується на супутникових знімках турецького університету Еге, показує, що рівень води в озері Туз почав падати з 2000 року.

Згідно з дослідженням озеро повністю висохло цього року через підвищення температури, посилене випаровування та нестачу дощу. Екологи повідомляють, що неефективна державна сільськогосподарська політика відіграє значну роль у погіршенні стану озер Туреччини.

Декілька інших озер у Туреччині також висохли або рівень води в них загрозливо опустився через невелику кількість опадів і нестійкі методи зрошення. Так, в озері Ван, найбільшому озері Туреччини, розташованому на сході країни, минулого тижня рибальські човни більше не могли наближатися до причалу після того, як рівень води впав до найнижчого.

Натхнення: greenpost.ua


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Back to top button