Екологія

До 2050 року 85% електроенергії забезпечать поновлювані джерела

Прогнозується, що до 2050 року споживання електроенергії зросте на 140%, ставши найбільш затребуваним у світовому енергобалансі.

К 2050 году 85% электроэнергии обеспечат возобновляемые источники

На другому місці опиниться природний газ. А ось такі енергоносії, як вугілля і нафта, будуть використовуватися значно менше, ніж зараз.

Компанія DNV GL. опублікувала звіт «Перспективи розвитку енергетики: використання відновлюваних джерел енергії», в якому йдеться про те, що людство, швидше за все, перевищить свій «вуглецевий бюджет» — обсяг викидів CO2, еквівалентний збільшенню середньосвітової температури на 2°C, в межах якого не буде відбуватися істотних змін клімату. Якщо ми нічого не зробимо для боротьби з викидами парникових газів, то до 2041 року глобальна температура зросте на 2,5°C в порівнянні з доіндустріальною епохою.

Виконавчий директор DNV GL — Energy Дітлев Енгель, зазначає, що до 2050 року частка електрики в споживанні енергоресурсів зросте з 18% до 40%. Однак, цей процес відбувається недостатньо інтенсивно. Якщо прискорити електрифікацію таких секторів, як опалення і транспорт, це істотно загальмує глобальне потепління».

У звіті DNV GL пропонується три ключові теми, які потрібно розглянути в прогнозований період.

У першій йдеться про те, що попит на енергію перестане рости в 2030 році і становитиме 430 екзаджоулей — на 7% вище, ніж у 2015 році. Це буде досягнуто завдяки більшій енергоефективності споживачів, скорочення використання викопних видів палива, а також уповільнення росту населення і збільшення продуктивності праці. У другій ключовій темі йдеться про збільшення споживання електроенергії на 140%. У третій піднімається питання про збільшення використання відновлюваних джерел енергії. У Європі вже є така практика, і масовий приплив відновлюваної енергії, як з’ясувалося, не представляє проблеми для операторів електромереж.

У результаті автори звіту DNV GL відзначають, що немає єдиного рішення, яке допоможе людству уникнути загрози зміни клімату. Тільки комплексна спільна робота енергетичного і виробничого секторів на локальному та глобальному рівнях зможе по-справжньому змінити ситуацію, повідомляє hightech.fm

Натхнення: greenevolution.ru

Кнопка «Наверх»