Земля

Два фото Землі з різницею в 50 років порівняли в НАСА (фото)

НАСА порівняло фотографії The Blue Marble з проміжком в 50 років. З 1972 року планета помітно змінилася.

У грудні 1972 року місія НАСА «Аполлон-17» зробила культову фотографію Землі, відому як The Blue Marble («Блю марбл», в перекладі з англ. – “синій марбл”). Багато хто, включаючи письменника-фантаста Артура Кларка, очікували, що вид землі здалеку вселить віру в те, що майбутнє людства — в дослідженнях космосу.

Фотографія Землі, зроблена з борту Аполлона – 17 в 1972 році. Надано: НАСА

Цей портрет зараз є історичним артефактом. П’ятдесят років потому, 8 грудня 2022 року, НАСА зробило нове зображення Землі, використовуючи кліматичну обсерваторію глибокого космосу, яка знаходиться приблизно в 1,5 млн км від планети.

Вчені порівняли обидва зображення на конференції Портсмутського університету “Вся Земля: The Blue Marble за 50 років”. З 1972 року планета помітно змінилася і на знімку видно наслідки зміни клімату за останні 50 років.

Антарктичний крижаний покрив помітно зменшився в розмірах, хоча основні втрати льодового шельфу Ларсена на Антарктичному півострові на цьому конкретному знімку не видно.

Нова фотографія NASA, зроблена 8 грудня 2022 року. Кредит: DSCOVR / NASA

Хоча на супутникових знімках важко відрізнити сніг від хмар, на вихідній фотографії йог можна розгледіти на гірських хребтах Загрос і Центральний в Ірані (на північ від Перської затоки). На новому зображенні його немає взагалі.

Найбільш вражаюче скорочення темно-зеленої рослинності в африканських тропіках, особливо в їх північній частині. Темна тінь озера Чад в північній частині Сахари зменшилася, і лісова рослинність відступила на сотні кілометрів південніше.

Також колись зелений ландшафт Мадагаскару тепер, в основному, коричневий. Це свідчить про скорочення лісового масиву.


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Back to top button