Наука

З’ясувалося, що відбувається з мозком при ожирінні

Автори нового дослідження пов’язали ожиріння з моделями втрати тканини мозку, які збігаються з тими, що спостерігаються при хворобі Альцгеймера.

Автори припустили, що мозок літніх людей з ожирінням демонструє також втрату сірої речовину, як у людей з ранньою стадією хворобою Альцгеймера. Ці закономірності перекриваються локалізацією втрати тканини, але не тяжкістю. Іншими словами, у пацієнтів з хворобою Альцгеймера ступінь атрофії головного мозку набагато вище, ніж у когнітивно здорових людей того ж віку з ожирінням.

У минулому експерти вже пов’язували ожиріння середнього віку з підвищеним ризиком розвитку хвороби Альцгеймера та інших типів деменції в майбутньому. Нове дослідження – ще один доказ того, що це фактор пов’язаний з ознаками нейродегенерації, або прогресуючою втратою клітин головного мозку.

Вчені використовували сканування мозку понад 1300 людей для створення карт товщини кори для людей з різним ІМТ (індексом маси тіла), а також людей з хворобою Альцгеймера та без неї. Порівнюючи їх, вони виявили ділянки кори, які здавалися тонкими у людей з ожирінням та хворобою Альцгеймера, але не у когнітивно здорових людей зі звичайною статурою. Ці перекриваючі області виявляли навіть тоді, коли з аналізу виключалися люди з ожирінням і хворобою Альцгеймера.

Ці карти порівнюють товщину кори мозку людей похилого віку з ожирінням та людей з хворобою Альцгеймера. Більш темні кольори вказують на схожість товщини кори між двома групами. Зображення надано Філіпом Морісом

Однак автори нової роботи не можуть виявити точну причину втрати тканини, а також у кого з когнітивно здорових учасників з ожирінням може розвинутися недоумство.


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Back to top button