Авто

Dyson показав електричний кросовер, який не стане серійним

Сер Джеймс Дайсон представив прототип авто, який в результаті не дійде до серійного виробництва.

Анонсований в 2014 році проєкт електромобіля, розробленого британським виробником побутової техніки Dyson, офіційно закритий. Засновник компанії мільярдер сер Джеймс Дайсон в інтерв’ю The Times підтвердив, що він відмовився від планів зі створення власного електромобіля.

Керівник компанії вперше представив N526 — ходовий прототип майбутнього електричного кросовера, який ніколи не вийде на ринок. Глава Dyson заявив, що модель повинна була отримати літій-іонну батарею з запасом ходу в 1000 кілометрів без підзарядки і два електромотори сумарною потужністю 544 к. с. Конкурентом для британської моделі повинен був стати серійний кросовер Tesla Model X.

Причиною відмови від проєкту, на якому Джеймс Дайсон втратив ?500 мільйонів власних коштів, стала занадто висока собівартість електромобіля. Щоб заробляти на проданих машинах, їх ціна повинна була бути вище, ніж у конкурентів, які продають електромобілі в збиток і заробляють на автомобілях із двигунами внутрішнього згоряння.

Глава Dyson заявив, що він не міг ризикувати усією своєю компанією, виводячи на ринок електромобіль, у фінансовому успіху якого не було ніякої впевненості. У результаті бізнесмен, стан якого в 2019 році оцінювався в ?16,2 мільярда, прийняв рішення вийти з проєкту з поточними втратами, щоб не множити їх.

Натхнення: www.popmech.ru


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Back to top button