Технології

“Дивні” іони знайшли в плазмі, яка існувала наносекунди

Виявилося, що у іонів, які піддаються термоядерному синтезу, більше енергії, ніж очікувалося. Результати дослідження опубліковані в журналі Nature Physics.

Вчені з Національного комплексу лазерних термоядерних реакцій (англ. NIF, National Ignition Facility) займаються ядерним синтезом з 2009 року, використовуючи масив з 192 лазерів для стрільби високоенергетичними імпульсами по паливній капсулі розміром з шарикопідшипник. Ця гранула палива складається з дейтерію і тритію, і сильне нагрівання змушує окремі атоми зливатися в гелій, вивільняючи при цьому величезну кількість енергії.

Хоча палаюча плазма існувала лише наносекунди, вчені вивчили її. Аналіз показав, що вона поводиться «дивно», пишуть вчені, а іони в ній відрізняються більш високою енергією, ніж припускали вчені.

“Це означає, що у іонів, які піддаються синтезу, більше енергії, ніж очікувалося. Таке не можна передбачити нормальними кодами радіаційної гідродинаміки”, – пояснюють вчені.

Автори дослідження порівнюють несподівану, високоенергетичну поведінку іонів з ефектом Доплера. Це зміна частоти і, відповідно, довжини хвилі випромінювання, що сприймається спостерігачем, внаслідок руху джерела випромінювання щодо спостерігача. Ефект названий на честь австрійського фізика Крістіана Доплера. Найпростіший спосіб представити його, згадати, як по-різному звучить поліцейська сирена, коли проїжджає далеко і поблизу.

Автори дослідження пояснюють, що необхідні більш просунуті симуляції, щоб конкретизувати діючі процеси. Це дасть ключову інформацію для подальше проектування термоядерних установок.


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Back to top button