Технології

Комп’ютер навчився придумувати і показувати фокуси

Вчені з Лондонського університету королеви Марії (Великобританія), що займаються темою штучного інтелекту, Говард Вільямс (Howard Williams) і Пітер Макоуен (Peter McOwan) завантажили в комп’ютер алгоритм головоломок, трюків з читанням думок і карткових фокусів, а також результати експериментів, які говорять про те, як людина розуміє різні трюки. В результаті система створила абсолютно нові види фокусів, розповіли фахівці в статті, опублікованій в журналі Frontiers in Psychology.

18-11-14-foto-cikavosti550x411-1

В основі трюків – не спритність рук, а математичні методи, що використовуються штучним комп’ютером з набагато більш високою швидкістю, ніж на те здатна людина. У підсумку, програма створює безліч різних варіацій трюку, і навіть якщо глядач вже бачив такий тип фокуса раніше, нова версія ставить його в глухий кут і змушує дивуватися.

Розробка не залишилася тільки лабораторним експериментом. Зараз паззл-головоломка на основі штучного інтелекту вже продається в магазині London Magic Shop, а додаток під назвою Phoney, що показує карткові фокуси, можна встановити на Android-пристрій з Google Play.

[ads2] Трюк з паззлом полягає в тому, що демонструється збір головоломки спочатку з усіх частин, а потім точно така ж фігура збирається лише з деяких з них. Щоб це стало реальним, потрібно дотримати відразу декілька умов – підібрати правильно розмір пазла, кількість і форму його частин і так далі. Штучний інтелект легко справляється із завданням підбору таких початкових умов, і фокус стає реальністю.

Читайте також: Інтелект роботів зрівняється з людським розумом приблизно через 25 років

У картковому ж фокусі з вгадування карти глядача програма використовує особливу організацію колоди, запам’ятовує точне розташування карт в ній. Крім того використовує дані користувача, щоб видати відповідну карту, для цього зазвичай вистачає всього лише одного питання користувача про задуману карту.

Один з творців програми професор Пітер Макоуен пояснив, що використання штучного інтелекту для створення подібних фокусів – це хороший спосіб показати його можливості, а крім того, в рамках експерименту вони вивчають психологію глядачів. Зокрема, всупереч очікуванням вчених, глядачі не ставилися з особливою упередженням і настороженістю до фокусів через те, що вони робляться за допомогою комп’ютера.

Натхнення: scientificrussia.ru


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


comments powered by HyperComments
Back to top button
comments powered by HyperComments