Технології

Будівля Sun Rock, цілком покритf сонячними панелями, заощадить 85 тонн нафти на рік

Відома голландська фірма MVRDV запустила проєкт із забезпечення сталого розвитку міст. Вона побудує будівлю Sun Rock, яка буде цілком покрита сонячними панелями.

Згідно з інформацією на офіційному сайті компанії, MVRDV оголосила про плани будівництва будівлі Sun Rock, майже повністю покритого сонячними панелями. Щорічно воно буде генерувати близько 1 млн кВт*год зеленої енергії. При цьому надлишкову енергію перекачуватимуть назад у міську мережу. Повідомляється, що проєкт запустять до 2024 року.

Спочатку тайванська державна енергетична компанія Тайпауер замовила Sun Rock, плануючи використовувати її в якості об’єкта для відвідувачів на додаток до центру зберігання та обслуговування пристроїв, що використовують поновлювані джерела енергії. Особливістю будівлі стане фасад, який буде майже повністю закритий сонячними панелями (однак вентиляційні отвори і вікна, що сприяють природному обміну світла і повітря, все одно передбачені конструкцією). Комплекс вироблятиме 1 млн кВт * год. Наскільки це багато? Згідно з даними уряду США, в середньому одне домогосподарство споживає близько 11 000 кВт*год щорічно, і ця цифра продовжує зростати.

“Округла форма Sun Rock спроєктована таким чином, щоб максимально використовувати сонячне світло для виробництва енергії”, – йдеться в звіті MVRDV, повідомляє New Atlas. Особливість фасаду також в спеціальній серії складок, які підтримують фотоелектричні панелі (змішані з вікнами, де це необхідно). Їх кут регулюється на всіх частинах фасаду.

Всього будівля буде підтримувати 4 000 м2 фотоелектричних панелей, які можуть щорічно виробляти майже 1 млн кіловат-годин чистої енергії. Ця “кількість енергії “еквівалентна спалюванню 85 тонн сирої нафти”, – додали в звіті MVRDV. І це не все: додаткові варіанти дизайну можуть додати ще більш широку область фотоелектричних панелей в структуру, яка збільшить загальну вироблення енергії до 1,7 млн кВт*год на рік.

Сама будівля матиме колосальний внутрішній простір – приблизно 12 900 м2, а також склад, ремонтну майстерню і навіть офіс. На першому поверсі буде галерейний простір, щоб звичайні люди могли подивитися, що відбувається в ремонтній майстерні, не кажучи вже про гігантську колекцію лопатей вітряних турбін, сонячних батарей і багато чого іншого. У будівлі також буде “кімната даних”, де в режимі реального часу будуть відображатися операції Тайпауер.


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Back to top button