Всесвіт

Дивні «зникаючі зірки» можуть бути інопланетянами

В ході масштабного дослідження, проведеного в 2019 році, вчені виявили десятки зіркоподібних зниклих об’єктів, які збивають вчених з пантелику.

Об’єкти виходять тьмяними червоними крапками в нічному небі. Але потім вони починають ставати яскравіше, причому іноді в тисячу разів, і зникають з поля зору менше ніж за годину.

У дослідженні, опублікованому в Astronomical Journal, дані об’єкти називають «червоними перехідними процесами». Автори публікації, група вчених, очолюваних Беатріс Вільярроель зі Стокгольмського університету та Інституту астрофізики Канарських островів в Іспанії, відзначили близько 100 подібних об’єктів, які також називають «зникаючими зірками». Вони збивають вчених з пантелику.

Червоні перехідні процеси були виявлені в рамках проєкту Vanishing & Appearing Sources during a Century of Observations (VASCO – співзвучна з ім’ям Васко да Гама, мореплавця епохи Великих географічних відкриттів), заснованого в 2017 році. На українську мову назва перекладається як «Джерела, які зникають і з’являються протягом століть спостережень». Вчені, які беруть участь в даному проєкті, полюють за об’єктами, які таємничим чином зникають. «Якщо зірка не падає в чорну діру, то не існує ніякого відомого фізичного процесу, в результаті якого вона могла б повністю зникнути. Але коли такі приклади існують, це робить їх цікавими для пошуку нових екзотичних явищ або навіть ознак існування технологічно просунутих цивілізацій », – йдеться в дослідженні.

В ході останнього дослідження Вільярроель і її колеги вивчили архівні астрономічні дані, зібрані протягом минулого століття. Зокрема, дані, знайдені в каталозі Військово-морської обсерваторії США (USNO). Ці старі дані порівнювали з сучасними каталогами, включаючи недавно випущений Pan-STARRS Data Release-1 (DR1).

Вчені виявили, що з 600 мільйонів об’єктів 151 193 в сучасних каталогах відсутні. Вільярроель і її колеги проаналізували 23 667 таких аномальних об’єктів, тобто лише 15,7%. Взявши цю попередню вибірку і вивчивши її, дослідники прийшли до висновку, що більшість з них є «артефактами різного роду». Наприклад, плямами на лінзах і іншими дефектами.

Але зникнення приблизно ста об’єктів пояснити виявилося непросто – це червоні перехідні процеси. Ці об’єкти, як правило, були дуже червоними і рухалися не так, як більшість об’єктів з каталогу USNO. Вчені виключили можливість, що це були такі відомі явища, як, наприклад, астероїди, швидко рухомі зірки або зірки, які просто вийшли з поля зору.

Villarroel et al.

Зірки зникають або перетворюючись в білих карликів, або вибухають і перетворюються в наднові. Як варіант – падіння зірки в чорну діру. Інша можливість, яку не виключають вчені, полягає в тому, що спалахи світла – це масивні сонячні спалахи, які виходять від червоних карликів.

У своїй роботі дослідники приділили багато уваги ще одній можливості – діяльності позаземного розуму. Найчастіше такий підхід свідчить про те, що вчені знаходяться в замішанні. Але це не означає, що такою можливістю слід нехтувати.

Як припускають автори дослідження, джерелами червоного світла можуть бути потужні лазери, які використовуються для міжзоряного зв’язку, або це теплові відходи, що випускаються сферами Дайсона – гіпотетичними мегаструктури, які оточують зірки.

Вчені стверджують, що більш ретельне вивчення цих червоних перехідних процесів цілком виправдано, тому вони мають намір розібратися з усіма 151 193 виявленими об’єктами. Для цього вони збираються використовувати штучний інтелект.

Натхнення: www.popmech.ru


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Back to top button