Всесвіт

“Хаббл” спостерігав 0,1% неба, а SPHEREx буде 99%: НАСА схвалило проект нового картографа (відео)

Майбутня місія НАСА SPHEREx буде схожа на космічний телескоп “Джеймс Вебб”. Але обсерваторії будуть використовувати абсолютно різні підходи до вивчення неба.

Місія SPHEREx буде сканувати все небо кожні шість місяців. За підсумками вийде карта космосу, не схожа на жодну з попередніх.

Місію планують запустити не пізніше квітня 2025 року. У її планах – дослідити все, що сталося протягом першої секунди після Великого вибуху: як формуються і розвиваються галактики, а також наскільки поширені молекули, важливі для формування життя, наприклад, вода.

Для досягнення цих цілей будуть потрібні передові технології. І тепер НАСА остаточно затвердило плани для всіх компонентів обсерваторії.

Ми переходимо від роботи з комп’ютерними моделями до роботи з реальним обладнанням. Проєкт місії остаточно затверджений. Ми довели, що це можна реалізувати аж до найдрібніших деталей. Так що тепер ми можемо нарешті почати збирати SPHEREx”, – говорить Аллен Фаррінгтон, керівник проєкту SPHEREx в Лабораторії реактивного руху НАСА в Південній Каліфорнії

Щоб відповісти на важливі питання про Всесвіт, вченим потрібно досліджувати космос по-різному. Багато телескопів, наприклад, “Хаббл”, призначені для фокусування на окремих зірках, галактиках або інших космічних об’єктах. Але SPHEREx відноситься до іншого класу космічних телескопів: він може швидко зафіксувати велику ділянку неба, Це дозволяє досліджувати безліч об’єктів за короткий проміжок часу.

SPHEREx буде сканувати більше 99% неба кожні шість місяців. Для порівняння “Хаббл” спостерігав близько 0,1% неба за більш ніж 30 років своєї роботи. З іншого боку, оглядові телескопи, такі як SPHEREx, не можуть вивчати об’єкти з тим же рівнем деталізації, що і цільові обсерваторії. Але вони допоможуть відповісти на питання про типові властивості цих об’єктів по всьому Всесвіту.

“Є різниця: познайомитися з кількома окремими людьми або провести перепис всього населення. Обидва типи досліджень важливі і вони доповнюють один одного. Але є деякі питання, на які можна відповісти тільки за допомогою глобального вивчення”, – говорить Бет Фабінскі, заступник керівника проекту SPHEREx в JPL.


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Back to top button