Всесвіт

“Джеймс Вебб” знайшов шість масивних галактик раннього Всесвіту (фото)

Астрофізики повідомили про відкриття групи масивних галактик, що сформувалися незабаром після Великого вибуху. Результати дослідження опубліковані в журналі Nature.

Міжнародна група дослідників під керівництвом астрофізиків з Технологічного університету Свінберна в Австралії використовувала можливості космічного телескопа “Джеймс Вебб” для спостереження за раннім Всесвітом. Знайдені галактики-кандидати виявилися набагато масивнішими, ніж вважалося раніше, а їх сукупна маса перевершує теоретичні розрахунки загальної маси Всесвіту в той час.

За допомогою телескопа «Джеймс Вебб» дослідники ідентифікували шість галактик, вік яких, за оцінкою, перевищує 12 млрд років. Це означає, що вони сформувалися всього через 500-700 мільйонів років після Великого вибуху. При цьому ці галактики досягають гігантських масштабів: вони в сотні мільярдів разів перевищують масу Сонця.

Масивні галактики раннього Всесвіту. Зображення: Swinburne University of Technology

Дослідники відзначають, що дотепер вченим не вдавалося знайти галактики такого розміру, які існували б відразу після Великого вибуху. Дослідники продовжуватимуть спостереження за цими об’єктами, щоб виключити альтернативні пояснення аномальної маси. Одна з гіпотез, наприклад, полягає в тому, що деякі об’єкти належать до невідомого класу надмасивних чорних дір.

Якщо первинні висновки про аномальну масу галактик підтвердяться, це може перевернути уявлення вчених про пристрій і еволюцію Всесвіту і зажадати створення нової космологічної теорії.


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Back to top button