Наука

Скільки потрібно спати в середньому віці?

Немовля в середньому спить 18-20 годин

Щоб підтримувати свої когнітивні функції на належному рівні, слід пильно відстежувати тривалість сну. Вчені назвали вилку віку, коли 7 годин – ідеальний час

Image by pisauikan from Pixabay

Важливість сну для людського організму одна з тих речей, яка навряд чи піддаються оскарженню. А знайти ідеальну кількість сну – мрія мільйонів, якщо не мільярдів людей. Дане дослідження вчених з США говорить, що людині середніх років найкраще витрачати на сон 7 годин: не менше, не більше. Такі висновки дозволило зробити масове дослідження сотень тисяч осіб від 38 до 73 років.

Майже 500 тисяч осіб піддалися пильному погляду вчених. Результати дослідження чітко вказували, що 7 годин — найоптимальніший час сну, оскільки і при меншому, і при більшій кількості годин когнітивні функції випробовуваних від 38 до 73 років падали. Професор Барбара Саакян з кафедри психіатрії Кембриджського університету зазначила: 

“Хороший нічний сон важливий на всіх етапах життя. Приблизно так само, як важливий спорт”

Ще одне дослідження, яке використовувало дані британського біобанку, включало зображення мозку та генетичні дані майже 40 000 учасників дослідження. Було виявлено, що область мозку, найбільш схильна до сну, – це гіпокамп (центр пам’яті мозку). При цьому занадто багато або занадто мало сну було пов’язано з меншою активністю мозку. Аналіз показав, що люди, які спали по сім годин на добу, в середньому давали кращі результати в когнітивних тестах на швидкість обробки інформації, зорову увагу, пам’ять і навички вирішення проблем.


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Back to top button