Всесвіт

“Джеймс Вебб” надіслав фото зіткнення двох величезних галактик

НАСА опублікувало фотографію двох галактик, які зіткнулися і утворили в цій ділянці космосу хаос. Дослідників здивувало, що ні в однієї галактики немає чорної діри в центрі або вони неактивні.

“Хаббл “(ліворуч) і “Джеймс Вебб” (праворуч) / ©NASA

Дослідники розповіли, що на останньому знімку, яким поділилася команда «Джеймса Вебба», зображені дві масивні галактики, що зіткнулися одна з одною. Це зіткнення настільки інтенсивне, що вчені помітили його фізичний прояв — «іскри». Також дослідників здивувало, що ні в однієї з галактик немає чорної діри в центрі.

Вони пояснили, що більшість галактик мають активну надмасивну чорну діру в центрі. У Чумацькому Шляху теж є така діра і дослідники навіть отримували її зображення. Коли дві галактики стикаються, астрономи очікують, що чорні діри в центрі кожної галактики стануть особливо активними. Це пов’язано з тим, що при такому зіткненні з кожної галактики вириваються величезні потоки речовини.

Тому зіткнення зазвичай викликає потужні ударні хвилі, які проходять через галактики, що стикаються. Але коли дослідники почали аналізувати дві галактики, що стикаються одна з одною, вони виявили, що жодна з них не має активної чорної діри.

Зображення зіткнення двох галактик

Відсутність будь-яких ознак, що вказують на активні надмасивні чорні діри, інтригує. Але можливо вчені поки просто не знайшли їх – іноді ці об’єкти складно виявити. Вони можуть бути приховані в масі галактик, що стикаються одна з одною. Крім того, можливо, що вони просто поки не активні.

Чорні діри часто висмоктують матеріал з довколишніх зірок. Тому зіткнення виглядає як ідеальний спосіб для всіх чорних дір в цьому районі вільно живитися матеріалами через хаос, що утворився в результаті зіткнення. Проте дослідники не знають про ці якості чорних дір і кількість зіткнених газів і матеріалів у цих двох галактиках може просто маскувати присутність однієї з них.


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


comments powered by HyperComments
Back to top button
comments powered by HyperComments