Технології

Вчені вперше надрукували надміцний і одночасно пластичний матеріал

Вчені з США представили метод друку матеріалів, які одночасно є міцними, але гнучкими. Їх можна використовувати в машинобудуванні і виробництві літаків.

Група вчених надрукувала наносплав, який по міцності і пластичності перевершує інші адитивно виготовлені матеріали. Цей прорив може призвести до створення більш високопродуктивних компонентів для застосування в аерокосмічній промисловості, медицині, енергетиці та транспорті. Робота була виконана дослідниками з Массачусетського університету в Амхерсті та технологічного інституту Джорджії.

Високоентропійні сплави за останні 15 років стають все більш популярними. Вони складаються з п’яти або більше елементів в практично рівних пропорціях, з них можна створювати нескінченне число унікальних комбінацій для розробки сплавів. А традиційні сплави, такі як латунь, нержавіюча сталь, вуглецева сталь і бронза, містять основний елемент в поєднанні з одним або декількома мікроелементами.

Новий матеріал

Вчені ж об’єднали метод виробництва сплавів з сучасною технологією 3D-друку для розробки нових матеріалів з унікальними властивостями. Оскільки в цьому процесі матеріали розплавляються і тверднуть дуже швидко в порівнянні з традиційною металургією, виходить зовсім інша мікроструктура. Вона виглядає як мережа і складається з шарів, що чергуються.

“Перебудова цієї незвичайної мікроструктури призводить до надвисокої міцності, а також підвищеної пластичності, що є рідкістю, оскільки зазвичай міцні матеріали мають тенденцію бути крихкими», — відзначають дослідники.

Здатність виробляти міцні і в’язкі матеріали означає, що ці 3D-друковані матеріали більш надійні в опорі деформації, що важливо для проектування легких конструкцій для підвищення механічної ефективності та енергозбереження.


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


comments powered by HyperComments
Back to top button
comments powered by HyperComments