Всесвіт

Стівен Хокінг розповів, з чого почався Всесвіт

Британський фізик і популяризатор науки Стівен Хокінг у програмі StarTalk відповів на питання про те, що існувало до Великого вибуху і появи Всесвіту.

“Нічого не існувало”, — сказав Хокінг. Пославшись на загальну теорію відносності Ейнштейна, він пояснив, що, згідно з нею, простір і час формують просторово-часовий континуум, що деформується під впливом маси і енергії.

Він пояснив, що дотримується евклідового підходу до квантової гравітації.

“У ньому звичайний, реальний час замінюється уявним часом, який веде себе як четвертий напрям простору”, — сказав учений.
[box type=”shadow” ]”Згідно евклідовому підходу, історія Всесвіту в уявному часу являє собою викривлену поверхню в чотирьох вимірах — начебто поверхні Землі”, — додав Він.[/box]

За його словами, вони з американським фізиком Джеймсом Хартлом сформулювали допущення про відсутність кордонів, згідно з яким гранична умова Всесвіту в тому, що у неї відсутні кордони.

Таким чином, за словами Хокінга, початок Всесвіту можна представити у вигляді Південного полюса Землі — як точку, в якій діють звичайні закони фізики.

“Немає нічого південніше Південного полюса, не існувало нічого до Великого вибуху”, — сказав фізик.


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Back to top button