Всесвіт

Знайдені зірки з аномальним вмістом фосфору

Вчені відкрили кілька зірок, які незрозуміло з яких причин дуже багаті фосфором — ключовим інгредієнтом для зародження життя.

NASA

Всі форми життя на Землі, включаючи людей, складаються з елементів, що з’явилися в результаті екстремальних реакцій, що проходять глибоко в надрах зірок. Фосфор входить в основну групу елементів, без яких було б неможливо зародження життя на нашій планеті. Але вчені не впевнені, які саме зіркові процеси створюють цей важливий інгредієнт.

Тепер загадка погіршилася — вчені відкрили 15 «хімічно пекулярних зірок» в нашій галактиці Чумацький шлях. У них виявилося «дуже високий вміст фосфору», що неможливо пояснити ніякими існуючими теоріями.

«Фосфор особливо цікавий, тому що існує всього п’ять елементів, від яких, як ми знаємо, залежало виникнення життя на Землі: вуглець, азот, кисень, фосфор і сірка», — говорить провідний автор дослідження астроном Томас Массерон з Іспанського інституту астрофізики.

При цьому фосфор — найменш поширений елемент з п’яти названих. Тому вчені не можуть зрозуміти, звідки він взявся в таких кількостях у виявлених зірок.

Ймовірно, зірки народилися з попелу попереднього покоління масивних зірок, які з якоїсь причини виробили дуже багато фосфору. Під час вибухів їх розкидало б по космосу, після чого пил і газ стали матеріалом для зародження нових зірок. Але, згідно з даними комп’ютерного моделювання, при такому сценарії в зірках повинно бути чимало вуглецю, натрію і сірки. Але у виявлених зірок цього не спостерігається. Також можливо, що фосфорні зірки «вкрали» фосфор у зірок-компаньйонів або злилися з ними. І ця теорія не витримує критики.

Натхнення: www.popmech.ru

Кнопка «Наверх»