Земля

Масових вимирань на Землі було шість

За історію Землі відомо п’ять великих масових вимирань. У новому дослідженні, вчені вважають, що до них можна додати і ще одне — так зване Карнійський плювіальний епізод, що відбувся близько 233 мільйонів років тому.

Peter Fischer

Ця теорія не нова, але вчені з Уханського і Брістольського університетів ще раз її підтверджують, наполягаючи на тому, що зміна клімату, яка послідувала за потужними виверженнями вулканів на Землі, призвела до зникнення багатьох видів флори і фауни і появи нових.

Ці виверження, які проходили в горах Врангеля (сучасна Канада) досягли свого піку між 237 і 227 мільйонами років тому, і привели до найсильніших викидів вуглекислого газу. Це в свою чергу сприяло глобальному потеплінню і збільшення кількості опадів на планеті. Дані зміни стали причиною масового вимирання. Наприклад, за підрахунками дослідників, зникло 33% родин морських тварин.

Кліматичні зміни фактично привели до формування нових типів екосистем, як правило, більш тропічних і з великою кількістю рослин. До речі хвойні рослини з’явилися саме в цей період. На зміну вимерлих тварин на Землі стали з’являтися нові. Зокрема, Карнійський плювіальний епізод вплинув на поширення динозаврів. Деякі види тварин, які з’явилися в той час дожили до наших днів — це черепахи, крокодили і ящірки.

«Ми виявили ще одне велике вимирання, і воно, очевидно, зіграло важливу роль у відновленні життя на суші і в океанах, поклавши початок формуванню сучасних екосистем» — розповідає один з авторів дослідження Якопо Дав Корсо.

Натхнення: www.popmech.ru

Кнопка «Наверх»