Наука

Експериментальний мозковий імплант миттєво виявляє і знімає біль

Нове дослідження показало, що комп’ютеризований мозковий імплантат ефективно знімає гострий і хронічний біль. Поки експерименти провели на гризунах.

Для створення імплантату для зниження болю вчені з Медичного факультету Нью-Йоркського університету використовували технологію нейрокомп’ютерного інтерфейсу із замкнутим циклом. Пристрій визначає активність мозку в передній поясній корі головного мозку – саме вона має вирішальне значення для обробки болю. Потім комп’ютер, підключений до пристрою, автоматично визначає електричні схеми в мозку, тісно пов’язані з болем. При виявленні її ознак комп’ютер запускає терапевтичну стимуляцію іншої області мозку, префронтальної кори, для зняття симптомів.

Нову технологію перевірили на гризунах. Вчені відзначають, що пристрій ефективно виявляє больові відчуття в 80% випадків.

Також дослідження показало, що система ефективна в придушенні сенсорних і поведінкових реакцій на роздратування у тварин. На основі цих даних вчені зробили висновок, що експериментальний мозковий імплант миттєво виявляє і знімає біль. Один тест, наприклад, показав, що гризуни відривають лапи від джерела болю значно повільніше при включеному імплантаті. Це свідчить про те, що прилад регулює інтенсивність больових відчуттів.

За словами авторів роботи, пристрій є першим у своєму роді, призначеним для боротьби з хронічним болем, яка часто виникає без будь-якого відомого тригера.

Оскільки пристрій активується тільки при наявності болю, це знижує ризик надмірного використання і будь-який потенціал розвитку толерантності, відзначають автори дослідження.

Результати опубліковані в журналі Nature Biomedical Engineering.

Натхнення: hightech.fm


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Back to top button