Наука

Дослідження показало, що швидкість ходьби тиранозавра була меншою, ніж у людини

Згідно з новим дослідженням, переважна швидкість ходьби тиранозавра майже не відрізнялася від швидкості ходьби людини.

Mike Bink

Вчені виявили, що краща швидкість ходьби тиранозавра становила менше ніж 5 км / год.

Дослідники створили детальну біомеханічну модель, засновану на скам’янілостях дорослої особини тиранозавра під назвою «Trix», які виставлені в голландському Національному музеї природної історії Naturalis. Згідно з роботою, опублікованою в журналі Royal Society Open Science, краща швидкість ходьби тиранозавра становила всього 4,6 кілометра на годину, що приблизно вдвічі менше, ніж передбачалося раніше. Середня швидкість ходьби людини становить 4,8 – 6,4 кілометра на годину.

У дослідженні вчені зосередилися не на ногах хижака (як робили в попередніх роботах), а на рухах хвоста. У двоногого тиранозавра хвіст був пасивно підвішений в повітрі, але при цьому він активно включався і природно розгойдувався вгору і вниз під час ходьби.

Рух хвоста впливав на ходьбу в цілому, надаючи велику силу руху тіла вперед. Частота рухів хвоста вказує на частоту кроків динозавра під час неквапливої ходьби. Відповідно до моделювання хвоста вчені й розрахували середню швидкість.

На думку вчених, хвіст також міг впливати на максимальну швидкість бігу тиранозавра. Ранні дослідження показали, що максимальна швидкість хижака становила не більше 19 кілометрів на годину. Така оцінка була зроблена за ймовірними максимальними навантаженнями, які кінцівки динозавра будуть відчувати під час бігу. Нова модель передбачає, що хвіст допомагав зменшити цю напругу.

Натхнення: www.popmech.ru


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Back to top button