Наука

Експерт розповів, через що в майбутньому може виникнути нова пандемія

Вона пов'язана з екологічним аспектом

Видання AFP опублікувало матеріал, в рамках якого еколог Девід Лапола розповів, через що в майбутньому може виникнути нова пандемія. Так, на думку експерта, нова пандемія в майбутньому може бути спричинена тропічними лісами Амазонії.

Повідомляється, що спалах може виникнути у зв’язку з проникненням людини у дику природу та зменшенням лісового масиву в Південній Америці, що, своєю чергою, пов’язано з активною вирубкою.

Вчені відзначають, що саме це і призвело до актуальної пандемії коронавіруса.Так, розростання міст, а також зростання чисельності населення провокує зменшення площі диких областей. А вони відіграють роль природного резервуара для вірусів. Вчені вважають, що до того, як коронавірус передався людям через тварин, він переміщався в популяції диких мишей. До речі, саме в провінції Хубей, де стався спалах інфекції, спостерігається активна урбанізація.

Що стосується лісів Амазонії, то вони являють собою великий природний вірусний резервуар. Однак згідно з опублікованими даними, вирубка лісів в останній час зросла на 85%, знищено ж було близько 1202 квадратних кілометрів Амазонії. Лапола нагадав, що в минулому знищення екосистем вже призводило до поширення таких захворювань, як ВІЛ, лихоманка денге і Ебола. Він також спрогнозував, що в майбутньому спалах нової пандемії може виникнути саме в Амазонії.

Натхнення: www.ferra.ru

Кнопка «Наверх»