Наука

Брак сну підвищує ризик серцевого нападу, але сон більше 10 годин подвоює небезпеку

Актуальні дослідження показали, що для організму вкрай важливий якісний нічний відпочинок. При цьому було доведено, що нестача сну підвищує ризик серцевого нападу, але сон більше 10 годин подвоює цю небезпеку.

Якщо людина спала менше 5 годин на добу, ризик виникнення серцевого нападу збільшувався на 52%. Ця загроза стосувалася виключно тих людей, які не курили і не мали генетичної схильності до захворювань серцево-судинної системи. Про це в журналі Американського коледжу кардіології повідомили експерти Університету Колорадо, які проводили наукові дослідження спільно з колегами з Манчестерського університету і лікарні загального профілю Массачусетса.

Також був виявлений той факт, що пацієнти, які мають високий генетичний ризик хвороб серця, могли виправити цю ситуацію шляхом регулярного сну від 6 до 9 годин щодоби. У цьому випадку ризик знижувався на 18%. Такі висновки були зроблені в результаті семирічних спостережень за 461 тисячею учасників у віці від 40 до 69 років.

“Тривалість сну є ключовим чинником, коли мова йде про здоров’я серця, і це справедливо для всіх», – переконано заявив провідний дослідник, доктор Селін Веттер.


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.

Back to top button