Наука

Вчені продемонстрували «годинник тривалості життя»

Вчені з Австралії продемонстрували «годинник тривалості життя». Вони допомагають спрогнозувати оцінку максимального терміну життя будь-яких хребетних, як нинішніх, так і померлих.

Протягом життя кожна клітина в організмі змінюється, що пов’язано з процесами метилювання ДНК. Метильної мітки вказують на винятковість організму і його біологічний вік. Біолог Бенджамін Мейн і його дослідники сфокусувалися на щільності точок метилювання – спеціальні області ДНК, названі CpG-сайтами. Фахівці повідомили, що їх щільність у промоторах генів корелює з тривалістю життя.

Дослідники зробили аналіз даних по 252 видах хребетних. Фахівці хотіли дізнатися тривалість життя і певні промоторні послідовності. Штучний інтелект поклав початок роботи з 30 тисяч областей ДНК і в результаті обмежив до 42 кількості основних маркерів.

Далі експерти розробили формулу, яка допомагала зробити прогноз максимального терміну життя конкретного індивідуума. Такі «нові годинники» надають допомогу в оцінці термінів життя мало вивчених або зниклих видів. Наприклад, найбільша довге життя гренландського кита налічує 268 років, що на 57 років вище, ніж припускали раніше. Життя голуба, який мандрує, оцінили в 28 років, шимпанзе в 39,7 років.

Фахівці поділилися підрахунками і для роду Homo. Як з’ясувалося, термін життя наших предків 38 років, неандертальців 37,8 років. Така методика не допускає оцінки тривалість життя конкретних людей, оскільки працює тільки для цілого виду. «Годинник тривалості життя» допоможе також вивчити і дику природу, розробляти ефективні стратегії для захисту видів.

Натхнення: dni24.com


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Back to top button