Здоров'я

Експерти назвали небезпеку антипригарних сковорідок

Вона проявляється при використанні посуду при підвищених температурах

Для виготовлення антипригарних сковорідок найчастіше використовується тефлонове покриття. Воно являє собою термостійкий полімер, який здатний витримати нагрівання до 415 ° C. Але, як виявилося, подібне покриття може виявитися небезпечним для здоров’я — про це і розповіли експерти.

Правда, варто відзначити, що домогтися шкідливого впливу тефлонових сковорідок можна лише при використанні їх у вкрай високих температурних умовах. Так, при температурах трохи вище 380 ° C, покриття починає виділяти перфторизобутилен — безбарвний газ, який приблизно в десять разів небезпечніше фосгену, який в свою чергу використовували ще за часів Першої світової війни в якості бойової отруйної речовини. Для порівняння, температура димлення рослинної олії на сковороді становить близько 200 ° C.

Що ж до симптомів, які проявляються при отруєнні перфторизобутиленом, то вони схожі з ефектами від вдихання парів металів або пилу на виробництвах. Так, у людини виникає головний біль, кашель, втрата апетиту, при цьому температура тіла підвищується до 40 ° C. Разом з цим у постраждалих можуть спостерігатися нудота і блювота, а після закінчення нападу слабкість зберігається ще протягом декількох днів.

Кнопка «Наверх»