Здоров'я

Судоми в ногах: як з ними боротися

Кожна людина хоч раз відчувала нестерпний біль, що сковує ноги. Це відчуття виникає несподівано, спонтанно, але, якщо такі судоми з’являються лише епізодично, хвилюватися не варто. Які причини і наслідки цього явища?

Чому виникають судоми

В своїй більшості до судом схильні люди після 30-40 років. Серед основних причин, які викликають судоми, фахівці називають різні захворювання: щитовидної залози, цукровий діабет, неврологічні захворювання та приховані травми. Якщо, крім судом, існують і інші симптоми, які можуть свідчити про наявність захворювання, необхідно звернутися до лікаря. У цьому випадку після усунення причини, тобто основної хвороби, судоми більше не з’являються.

Особливу групу складають нічні судоми. Вони можуть бути наслідком переохолодження на морозі, а також стати симптомом варикозу, плоскостопості і навіть стресу. Крім того, судоми можуть з’являтися з-за того, що в організмі не вистачає корисних речовин. Наприклад, магнію, тому, що він допомагає передавати імпульси нервовим клітинам. Однією з причин судом може стати нестача вітаміну D і кальцію. Недолік мінеральних речовин може пояснюватися кількома причинами: вагітністю, стресом, прийомом певних ліків, дієтою або підвищеним потовиділенням.

Спазми м’язів: що робити

Існує кілька способів позбавитися від спазмів м’язів, які виникають вночі. По-перше, варто звісити ноги з ліжка. Скоро судома пройде, і відновиться тонус м’язів.

По-друге, можна глибоко зітхнути і спробувати потягнути зведену судомою ногу вгору, за пальці. Так відбувається розтягування м’язів, що і полегшує спазм. Після усунення болю можна масажувати ноги. По-третє, якщо сильно вщипнути місце, де з’явилася судома, то вона буде усунена. Ноги можна помасажувати, щоб судоми більше не повторилися. Також можна покласти під ноги ковдру — у цьому положенні відбуватиметься відтік крові і судоми не повторяться. Хорошим засобом є зігріваюча мазь. Якщо мазі немає, допоможе горілка або яблучний оцет, які повинні використовуватися для розтирання.

Як уникнути судом

Фахівці радять проводити профілактику, щоб знизити ймовірність появи судом ніг. Для цього варто обирати зручне взуття і намагатися уникати значних навантажень на литкові м’язи. Також важливо споживати менше цукру і кофеїну, виключити вплив нікотину, намагатися споживати продукти з великим вмістом магнію і кальцію. Допоможе уникнути спазмів масаж, а також контрастні ванни. Холодна і гаряча вода з додаванням лікарських трав дасть ногам необхідне розслаблення.

Дуже важливо поповнювати в організмі запас мінеральних речовин. Для цього потрібно вживати в їжу більше натуральних продуктів: фруктів і овочів, боби, морську капусту і багатий кальцієм сир, молоко і кунжут. А вітамін B6 можна отримати разом з рибою і бананами, яловичою печінкою, гречкою і арахісом.


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Back to top button