Технології

Експерти попереджають, що скоро ШІ навчиться красти розвіддані

Згідно з дослідженням, кібератаки з використанням ШІ стануть набагато небезпечнішими. 

Автори недавнього звіту попереджають про те, що кібератаки з використанням штучного інтелекту (ШІ), які дотепер були досить обмеженими, стануть більш агресивними в найближчі п’ять років.

Згідно Cybernews, над статтею працювали представники Гельсінської компанії з кібербезпеки і конфіденційності WithSecure, а також фінське агентство транспорту і зв’язку і Національне агентство аварійного постачання Фінляндії.

“Хоча контент, створений ШІ, використовувався в цілях соціальної інженерії, методи ШІ, призначені логікою шкідливих програм, дотепер не спостерігалися в «дикій природі»,
— заявив Енді Патель, дослідник з WithSecure. Згідно з його оцінкою, це скоро зміниться. Для створення спеціалізованого ШІ потрібно багато ресурсів, вважають експерти. Тому спочатку його поширення буде обмежено “досвідченими зловмисниками”, а потім потрапить до звичайних користувачів.

Автори звіту стверджують, що сьогодні зломи з використанням ШІ вкрай рідкісні і в основному використовуються в цілях соціальної інженерії. Більшість сучасних дисциплін ШІ навіть не наблизилися до людського інтелекту і не в змозі автономно планувати або здійснювати кібератаки.

Однак у найближчі п’ять років хакери, швидше за все, створять ШІ, який зможе автономно виявляти вразливості, планувати та проводити кампанії атак, використовувати «маневри», щоб уникати засобів захисту, а також збирати або витягувати дані з заражених систем або розвідданих з відкритим вихідним кодом.

Як рішення експерти пропонують Раннє прийняття і розвиток превентивних заходів.


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Back to top button