Технології

НАСА продемонструвала електроніку для місій до поверхні Венери

Команда вчених з Дослідницького центру НАСА Гленна, США, нещодавно провела демонстрацію технології, яка дозволить надсилати до поверхні Венери місії з розширеними можливостями. Команда вперше показала електронні компоненти, які здатні тривалий час працювати в суворих венеріанських умовах.

f1b002bd1a577d8cc1e9f6dd497a0eef

«Надалі розвиток цієї технології може дозволити істотно змінити сам підхід до спорядження венеріанських місій, зробивши можливими довгострокові місії до поверхні другої від Сонця планети нашої Сонячної системи», – сказав Філ Нойдек (Phil Neudeck), головний інженер-електронник проекту.

В даний час венеріанські посадочні апарати можуть функціонувати на поверхні планети всього лише кілька годин через суворі атмосферні умови. Температура на поверхні Венери складає приблизно 450 градусів за Цельсієм, перевищуючи температуру в побутовій кухонній духовці, а крім того, атмосфера планети складається з діоксиду вуглецю, що знаходиться під високим тиском.

Так як комерційно доступна електроніка в цих умовах не працює, то електронні компоненти, встановлені на попередніх венеріанських апаратах, були захищені за допомогою герметизованих посудин, що оберігають пристрої від високих температур і тиску. Термін служби цих посудин у венеріанських умовах становив лише кілька годин; крім того, вони мали значну масу, що істотно обмежувало масу іншого корисного навантаження, яке могло б бути додане замість них до обладнання місії.

Для вирішення цих проблем команда Гленна розробила і фізично побудувала мікросхеми з підвищеним терміном служби в екстремальних умовах, виконані з карбіду кремнію. Потім команда провела електричні тести для двох з цих виготовлених мікросхем на спеціальному випробувальному стенді Glenn Extreme Environments Rig (GEER), який з високою точністю імітує умови, що підтримуються на поверхні Венери. Ці мікросхеми виявились здатними працювати в умовах випробувань протягом 521 години – що приблизно в 100 разів довше, порівняно із зразками електроніки аналогічного призначення, пропонованими раніше для венеріанських місій.


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


comments powered by HyperComments
Back to top button
comments powered by HyperComments