Наука

Екстракт зеленого чаю добре впливає на стан кишечника і знижує рівень цукру

Дослідження Університету Огайо показало, що щоденне споживання екстракту зеленого чаю може знизити рівень цукру в крові і поліпшити здоров’я кишечника внаслідок зменшення запалення.

Нове дослідження, проведене вченими Університету Огайо, показало, що людям з факторами ризику серцево-судинних захворювань, корисно приймати екстракт зеленого чаю. Після прийому протягом чотирьох тижнів може знизитися рівень цукру в крові і покращитися здоров’я кишечника внаслідок зменшення запалення.

Дослідники заявили, що це перше дослідження, яке оцінює, чи можуть ризики для здоров’я, пов’язані зі станом, відомим як метаболічний синдром, яким страждає близько однієї третини американців, бути зменшені протизапальними властивостями зеленого чаю.

Метаболічний синдром пов’язаний зі збільшенням маси вісцерального (внутрішнього) жиру, зниженням чутливості периферичних тканин до інсуліну, порушенням вуглеводного обміну і артеріальною гіпертензією.

“Існує багато доказів того, що рясне споживання зеленого чаю пов’язане з хорошим рівнем холестерину, глюкози і тригліцеридів, але ніякі дослідження не пов’язували ці фактори здоров’я з користю зеленого чаю для кишечника», — сказав Річард Бруно, провідний автор дослідження і професор медицини Університету Огайо.

Команда провела клінічне випробування на людях як продовження дослідження 2019 року. Тоді було показано, що екстракт зеленого чаю покращує роботу кишечника у мишей. А здоровий кишечник приводив до зниження ожиріння.

У новому дослідженні за участю 40 осіб екстракт зеленого чаю також знижував рівень цукру в крові або глюкозу, а також зменшував запалення і проникність кишечника у здорових людей.

“Це говорить про те, що протягом одного місяця ми можемо знизити рівень глюкози в крові як у людей з метаболічним синдромом, так і у здорових людей, і зниження рівня глюкози в крові, мабуть, пов’язано зі зменшенням проникності кишечника і зменшенням запалення кишечника – незалежно від стану здоров’я», — сказав Бруно.


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Back to top button