Наука

Розкрита головна загроза для людського мозку

Вчені Медичного центру дитячої лікарні Цинциннаті в США показали, що забруднення міського повітря, пов’язане з транспортом, є однією з головних загроз для мозку дітей і дорослих людей. Про це повідомляється в прес-релізі на MedicalXpress.

У дослідженні взяли участь 147 дітей віком 12 років, яким провели магнітно-резонансну томографію для отримання анатомічних зображень головного мозку. Протягом першого року життя вони піддавалися різному — високому або низькому — ступеням впливу повітряних аерозолів, як було визначено з аналізу проб, узятих в 27 місцях міста Цинциннаті.

Фахівці з’ясували, що забруднене повітря викликає зниження обсягу сірої речовини і товщини кортикального шару. Хоча відсоток втрати набагато менше, ніж при нейродегенеративних захворюваннях, цей ефект може вплинути на розвиток різних психічних і фізичних процесів. Сіра речовина включає області людського мозку, які беруть участь у моторному контролі і сенсорному сприйнятті, наприклад, зір і слух.

Забруднення викликає 3-4-процентні втрати сірої речовини в таких областях, як лобові і тім’яні частки, а також мозочок. Зміни можуть бути необоротними, тобто зберігатися протягом необмеженого часу. Результати дослідження підтверджують раніше отримані дані про те, що брудне повітря сприяє нейродегенеративним захворюванням і порушенням розвитку нервової системи.

Натхнення: earth-chronicles.ru

Кнопка «Наверх»
Закрыть