Всесвіт

Екзопланета з дощами із заліза виявилася ще більш гарячою, ніж вважалося

Дослідники виявили, що на планеті WASP — 76b, яка класифікується як надгарячий Юпітер, не тільки йдуть дощі з заліза, але й іонізується кальцій. Це означає, що вона ще гаряча, ніж вважалося.

Гарячі юпітери називаються так через їх високі температури в їх атмосфері, які досягаються через близькість до зірок. WASP-76b, відкритий у 2016 році, знаходиться приблизно в 640 світлових роках від Землі, але настільки близький до своєї відносно не гарячої зірки типу F, що рік на цій гігантській планеті триває всього 1,8 земних днів.

Раніше вчені вже досліджували склад її атмосфери й виявили, що на денній стороні цього гіганта залізо присутнє у вигляді газу завдяки випаровуванню рідини, яка може перебувати на її поверхні. Переміщаючись на нічну сторону з нижчими температурами, пари заліза конденсуються і проливаються дощем. Все це означає, що температура атмосфери цього “гарячого Юпітера” перевищує на денній стороні 1500°C.

Але нове дослідження показує, що на зверненій до зірки частини об’єкта можуть бути ще більш екстремальні умови. Вчені використовували телескопи обсерваторії Gemini для дослідження планети й виявили в спектрах лінії іонів кальцію. Це означає, що температура в атмосфері WASP-76b настільки висока, а вітри настільки сильні, що атоми кальцію втрачають електрони й перетворюються в іони.

Температура, при якій атоми кальцію стають іонами, становить близько 5000°C. Це значно більше того значення, яке вчені припускали раніше. Якщо відкриття дослідників підтвердяться, WASP-76b може стати планетою з найгарячішою атмосферою з коли-небудь виявлених.

Стаття дослідників опублікована в The Astrophysical Journal Letters.

Натхнення: www.popmech.ru


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


comments powered by HyperComments
Back to top button
comments powered by HyperComments