Всесвіт

Японський стартап запустить пристрій для очищення космічного сміття

Японський стартап планує запуск пристроїв, які з березня 2021 року буде знаходити й усувати космічне сміття. Якщо все пройде успішно, то вони відправлять повноцінну місію.

Японський стартап Astroscale відправив свій космічний апарат ELSA-d на космодром Байконур в Казахстані. Там інженери інтегрують його з ракетою «Союз», запуск якого запланований на березень 2021 року. У компанії відзначили, що це найважливіший політ для них, оскільки це перша демонстрація технологій компанії по боротьбі зі сміттям – однієї з найважливіших проблем в галузі забезпечення стійкості космічної діяльності.

Малорозмірний пристрій продемонструє дві ключові технології: прицілювання, яке допоможе визначати місцезнаходження сміття за допомогою датчика прицілювання на основі GPS. Ці дані будуть використовуватися так званим «сервісним» супутником, який може перехопити шматок космічного сміття.

Компанія Astroscale планує кілька разів стикуватися з метою і випускати сервісний супутник. Так вони хочуть показати, що вони можуть ідентифікувати й захоплювати неконтрольовані об’єкти в космосі і що вони можуть маніпулювати ними для контрольованого сходу з орбіти. Якщо місія виявиться успішною, то компанія зможе запустити повноцінну комерційну операцію.

У жовтні 2020 компанія заявила про залучення 51 млн доларів – тепер загальна сума залучених коштів склала 191 млн доларів. Крім того, в червні компанія найняла персонал і купила технології Effective Space Solutions, які вона буде використовувати для створення геостаціонарного сервісного підрозділу свого бізнесу.

Натхнення: hightech.fm


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Back to top button