Всесвіт

Стало відомо, коли Сонце буде максимально гарячим (відео + фото)

Хто не хотів би одним оком побачити майбутнє? Тепер, завдяки останнім даним місії зі складання зоряних карт Gaia, астрономи можуть зробити це стосовно Сонця.

Космічне агентство Європи (ESA) проаналізувала третій великий випуск даних місії Gaia про тисячі зірок у Чумацькому Шляху, вивчивши всі ті, що схожі з нашим Сонцем. Так, дослідникам вдалося описати передбачуване майбутнє основної зірки нашої системи.

Художнє уявлення про деякі можливі шляхи еволюції зірок з різною початковою масою esa.int

Зараз нашому Сонцю близько 4,57 мільярда років. Головне, що потрібно пам’ятати, — воно постійно нагрівається. Максимально ж гарячою зірка виявиться приблизно у віці 8 мільярдів років.  Потім космічне тіло охолоне і збільшиться в розмірах: у свої 10-11 мільярдів років воно перетвориться на червоного гіганта. Ближче до 11,8 мільярда років Сонце почне перехід в білого карлика — по суті, в зоряні залишки.

Пошук зірок, схожих на Сонце, необхідний для розуміння того, як наша Сонячна система «вписується» у Всесвіт.

“Якщо ми не розуміємо наше власне Сонце — а ми багато чого про нього не знаємо, – як ми можемо очікувати розуміння всіх інших зірок, що складають нашу чудову галактику?”,- каже Орлах Кріві з обсерваторії Лазурного Берега, Франція.

Інструменти Gaia дозволили визначити параметри більшої кількості зірок точніше, ніж будь-коли раніше. І це відіб’ється на багатьох інших дослідженнях, наприклад, при вивченні галактик, світло яких являє собою злиття мільярдів окремих зірок.

“Місія Gaia торкнулася всієї астрофізики”, – говорить Орлах.


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


comments powered by HyperComments
Back to top button
comments powered by HyperComments