Земля

Ель-Ніньо покаже свою силу в 2016-м

Фахівці НАСА попереджають, що ефект від впливу Ель-Ніньо – природного феномена, який в даний час розгортається в східній екваторіальній частині Тихого океану, – буде не менш вираженим, ніж у 1998 році, який вважається найбільш сильним в історії. Це явище вже пов’язують з кількома повенями і періодами аномально теплої погоди в північній півкулі, що спостеріали в 2015 році.

e5183d409cc1cb0bbff0e623e644f1df

За даними НАСА, поточний Ель-Ніньо і «не думає слабшати». Його вплив пов’язують з найбільшими за останні півстоліття повеннями, що сталася в Аргентині, Бразилії, Парагваї та Уругваї, в результаті яких понад 150 000 людей були змушені покинути свої будинки.

У США 13 жителів штату Міссурі загинули після того, як місцеві річки вийшли з берегів через шторми і торнадо, що обрушилися на регіон. Крім того, Ель-Ніньо звинувачують в сильних повенях, що торкнулися північних районів Великобританії. А в багатьох частинах Європи зареєстрована температура, яка значно перевищує средньорічну норму. Так, у Франції повітря на Різдво прогрілося до найвищих з 1997 року значень.

Як пояснюють вчені, Ель-Ніньо – це природне природне явище, яке повторюється з періодичністю в декілька років. Це явище виникає, коли температура морської поверхні в екваторіальній частині Тихого океану підвищується і починає впливати на повітряні маси і маршрути їх переміщення на планеті.


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Back to top button