Земля

Вчені спростували теорію розвитку всіх хребетних

Палеонтологи спростували теорію походження всіх хребетних, виявилося, що їх предком можуть бути безхребетні панцирні риби.

Відповідно до загальноприйнятої теорії походження хребетних – сліпі фільтруючі личинки сучасних міног, аммоцети, служать прообразом ранньої стадії їх розвитку.

Її достовірність поставили під сумнів після того, як палеонтологи виявили у відкладеннях кам’яновугільного періоду в Південній Африці й США скам’янілості міног віком від 310 до 360 мільйонів років.

Там були представлені всі стадії розвитку древніх тварин – від щойно вилуплених з ікри мальків, які ледь досягають 15 міліметрів в довжину і ще не позбулися жовткового мішка, до дорослих особин. Виявилося, що древні міноги, які, на відміну від своїх сучасних побратимів, жили в морі, а не в прісній воді, не проходили стадію аммоцетів.

“Сучасні личинки міноги використовувалися як моделі спадкового стану, яке призвело до виникнення лінії хребетних. Вони здавалися досить примітивними, порівнянними з червоподібними безхребетними, і їх якості відповідали орієнтовному опису рудиментарних форм, висхідних до початку еволюції хребетних. Але тепер ми практично виключили міног з предків хребетних. Тепер нам потрібна альтернатива”, – говорить Тецуто Міяшіта, провідний автор дослідження

На альтернативного єдиного предка, на думку авторів роботи, претендують панцирні безщелепні риби остракодерми. Їх тепер можна розглядати як кореневий елемент генеалогічного древа хребетних.

Натхнення: hightech.fm


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Back to top button