Головна / Земля / Вчені пояснили відновлення біосфери Землі після тотального обмерзання

Вчені пояснили відновлення біосфери Землі після тотального обмерзання

Вчені знайшли пояснення відновлення земної біосфери після тотального обмерзання планети 700 млн років тому. В океанах збереглися залишки вижитого гетеротрофного планктону.

Гіпотетична епоха криогенія 635-720 млн років тому перетворила Землю в «величезний сніжок», після танення якого біосфера могла повністю вимерти. Проте, в окремих ділянках Світового океану збереглися «оазиси», де перебували колонії рослин. Теорію про те, як організми заселили планету після тотального обмерзання в виданні Nature Communications розмістила група голландських і німецьких учених.

Останні знайшли в Бразилії давні відклади, вік яких співпав з епохою відразу після криогенія. В землі залишилися стероїдні молекули, що виробляються найпростішими організмами, наприклад, водоростями. На подив дослідників, аналогічна знахідка була зроблена на території Великого каньйону в США. Стероїди, знайдені там, мільйони років приховувалися під товщею льоду. Утворив їх гетеротрофний планктон, який після криогенія зачистив від інших бактерій води. Таким чином, на думку вчених, еукаріоти, з яких почалася еволюція видів, і зайняли необхідну їм нішу в біосфері.